Проходження весняного водопілля на каналі Дніпро-Донбас

Внаслідок інтенсивного сніготанення, з 01 квітня 2018 р. почали зростати рівні води у Орільському та Краснопавлівському водосховищах каналу Дніпро-Донбас.

Максимальні притокові витрати води у Краснопавлівське водосховище досягли 29,5 м3/сек. На даний час вільний обсяг води у цьому водосховищі становить 254,5 млн.м3, наповнено на 37,9 % від проектного. Загрози виникнення надзвичайної ситуації внаслідок проходження весняного водопілля не існує.

Інша ситуація склалася на Орільському водосховищі, в яке впадає р. Орілька. Для забезпечення безаварійного пропуску повені, з 22.03.2018 р. здійснюється транзитний попуск з Орільського водосховища витратою 2,5 м3/сек, збільшення витрати неможливе, русло р. Орілька потребує розчищення.

Починаючи з 3 квітня п.р. річка Орілька надходить до Орільського водосховища витратами 20-22 м3/сек, добовий приток дорівнює 1,7-1,9 млн.м3. Станом на 03.04.2018 р. рівень води у цьому водосховищі досяг максимальної позначки 103,41 м БС (обсяг наповнення 17,1 млн.м3), виникла загроза підтоплення с. Орілька Лозівського району Харківської області.

З метою недопущення переповнення Орільського водосховища та попередження виникнення надзвичайної ситуації, керівництвом Управління каналу Дніпро-Донбас прийнято рішення, терміново здійснювати попуски води в згонному режимі на нижче розташовані підйоми каналу та включити насосні станції № 11 та № 12 для перекачки надлишкових паводкових вод з Орільського водосховища у Краснопавлівське. Через обмежене фінансування на оплату електроенергії, насосні станції № 11 та № 12 зможуть працювати лише протягом 1 доби, при цьому буде перекачано близько 1,7  млн.м3 повеневих вод.

Керівництво Управління каналу Дніпро-Донбас продовжує здійснювати постійний контроль за ситуацією на Орільському водосховищі.

Транзитні попуски по руслу річки Орілька.

Вода підступає до хат селища Орілька