Підготовка до паводку

Підготовка до паводку

1. З метою виконання Наказу № 254 від 30.12.2016 р. Держводагентства України та своєчасного вжиття заходів щодо захисту населених пунктів, господарських об’єктів, сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод під час пропуску льодоходу, повені і паводків в Управлінні каналу Дніпро-Донбас виданий Наказ № 3 від 10.01.2017 р. про пропуск льодоходу, повені та паводків у 2017 році.

2. Розроблені заходи щодо підготовки ГТС, водосховищ та русла каналу до пропуску льодоходу, повені і паводків 2017 року.

3. Виконано обстеження стану гідротехнічних споруд каналу, водосховищ, водовідвідної та дренажної мережі. Обстежено: Орільське та Краснопавлівське водосховища, Краснопавлівський гідровузол, ГТС – 15 один. Ліквідовано протікання води з під затвору Головної водозабірної споруди.
4. Організовані аварійні бригади робітників. Проводиться навчання та інструктаж цих бригад. Аварійний запас матеріалів при потребі на суму – 11,153 тис. грн., фактично складає – 1,342 тис. грн.

5. На період пропуску льодоходу, повені та паводку складені графіки цілодобового чергування працівників аналітично-диспетчерського центру і відповідальних осіб за прийняття оперативних рішень.

6. Уточнено схему взаємодії аналітично-диспетчерського центру УКДД з місцевими структурами самоврядування і ДСНС.

7. Виконані роботи по розчищенню труб-переїздів, перемичок, які можуть впливати на пропуск повені, і в подальшому будуть проводитись роботи по їх розчистці при необхідності.

8. Підготовлені на дільницях каналу водовідкачуючі засоби (мотопомпи «Хонда»), автотранспорт та механізми. Але, кількість паливно-мастильних матеріалів обмежена.

9. Розроблений режим роботи Орільського та Краснопавлівського водосховищ і буде уточнюватись при наявності прогнозу повені. Резервні обсяги для пропуску повені становлять: в Орільському водосховищі — 0,711 млн.м3, Краснопавлівському водосховищі — 211,3 млн.м3. При великих обсягах притоку повеневих вод в Орільське водосховище підготовлені до роботи 2 затвори водовипуску цього водосховища та насосні агрегати на насосних станціях № 11,12 для перекачки надлишкових повеневих вод в Краснопавлівське водосховище. Потреба на електроенергію складає – 14,0 млн.грн; витрати електроенергії – 6,1 млн.кВт*год. В наявності є кошти на лютий п.р. у сумі – 0,35 млн.грн.

10. Направлено звернення до Харківського обласного управління водних ресурсів щодо необхідності розчистки русла р. Орілька – ділянка довжиною 3,2 км після Орільського водовипуску до залізнодорожного мосту через р. Орілька.

11. Диспетчерською службою ведуться постійні спостереження за рівнями води у водосховищах та в руслі каналу, згідно порядку збору і аналізу інформації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *